Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Klasa pierwsza wybrała się do tarnowskiego Ratusza na niecodzienne zajęcia warsztatowe pt. „Zgaduj zgadula, w której ręce złota kula”, prowadzone w ramach BONU KULTURY. Ich tematem było życie dzieci w XVIII wieku.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak w tamtych czasach dzieci były wychowywane, jak się ubierały, czym się bawiły, jakie były ich gry. Zajęcia rozpoczęły się od portretu Marianny i Wacława Rzewuskich, który stał się podstawą do opowieści o dawnych czasach. Elementem łączącym zajęcia z ekspozycją portretu było przymierzanie staropolskiego stroju przez wszystkich uczestników oraz wykonanie własnego portretu metodą „Silhouette” (wycinanie portretów sylwetowych). Po narysowaniu portretów dzieci wycinały je i naklejały na kontrastowy w kolorze karton.

Wizerunki te dzieci wzięły ze sobą jako miłą pamiątkę po uczestnictwie w warsztatach, a po powrocie do szkoły urządziły z nich małą galerię,

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.