Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki – tym razem pod hasłem „Matematyka jest magiczna”. 20 marca uczniowie uczestniczyli w nietypowych zajęciach i poznawali zupełnie inne oblicze „królowej nauk”.

Dzień rozpoczął się od udziału sporej grupy uczniów w konkursie „Kangur Matematyczny”, który co roku cieszy się dużą popularnością. Następnie klasy starsze obejrzały prezentację poświęconą m.in. kwadratom magicznym, bryłom platońskim, fleksagonom i wstędze Möbiusa. Następnie w każdej klasie odbyły się zajęcia warsztatowe, w czasie których uczniowie wykonywali przygotowane dla nich zadania. Jedni tworzyli modele krawędziowe brył platońskich z wykorzystaniem... słomek do napojów lub wykałaczek i cukierków-żelków.

Inni składali z papieru mniej lub bardziej skomplikowane fleksagony lub tworzyli wstęgę Möbiusa. Jeszcze inni rozwiązywali kwadraty magiczne. Wszyscy bez wyjątku znakomicie się bawili, zdobywając przy okazji wiele nowych wiadomości i umiejętności matematycznych.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.