Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Jesienny sezon turystyczny w tym roku szkolnym rozpoczęła klas VI a, która 24.09.2015 r. wybrała się na rajd połączony z klasowym ogniskiem. Celem wycieczki była góra Brzanka i znajdująca się na niej bacówka.

Szóstoklasiści dojechali autobusem do Jodłówki Tuchowskiej, a stamtąd niebieskim szlakiem wędrowali na szczyt Brzanki. Droga wiodła malowniczymi pagórkami i lasem, gdzie udało się nawet znaleźć okazy borowików. Piękną panoramę okolicy podziwiali z wieży widokowej. Zatrzymali się również przy tablicy upamiętniającej żołnierzy z Batalionu „Barbara”, którzy w czasie wojny walczyli w tych stronach. Po męczącej wędrówce dłuższy odpoczynek czekał ich w gościnnej bacówce na Brzance. Mogli tam rozpalić ognisko i upiec przy nim kiełbaski, a także pograć w piłkę i porozmawiać. Do domów wrócili trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.