Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

29 września był w naszej szkole Dniem Głośnego Czytania. W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji organizowanej od 15 lat przez Polską Izbę Książki.

W klasach IV-VI głośne czytanie odbywało się w ramach lekcji języka polskiego. Do każdej klasy przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. rodzice, babcie lub inni członkowie rodzin uczniów. Każdy z gości odczytywał fragmenty wybranej przez siebie książki – często były to ulubione lektury z dzieciństwa, ciepło wspominane po wielu latach, ale zdarzały się również książki, które zyskały popularność w ostatnim czasie. Czytaniu i słuchaniu literackich opowieści towarzyszyły rozmowy o książkach i czytelniczych zainteresowaniach gości. Wyjątkowy charakter tego dnia podkreślała dekoracja klasopracowni polonistycznej, w której odbywały się spotkania.

Zdjęcia
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.