Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Trasa Jodłówka Tuchowska - Brzanka w tym roku przyciąga nas wyjątkowo. Na początku października odbył się już drugi rajd tym szlakiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich.

Rajd odbył się 10 października br., w piękny jesienny dzień. Drogę pokonywaliśmy niebieskim szlakiem. Celem naszej wędrówki było zdobycie wzniesienia Brzanki znajdującego się w paśmie Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego. W czasie wędrówki mieliśmy okazję zaobserwować prace polowe rolników i leśników oraz zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Rozpoznawaliśmy rośliny oraz zwierzęta i przyporządkowywaliśmy je do odpowiednich warstw lasu. W runie leśnym znaleźliśmy piękne grzyby jadalne, takie jak kanie, kozaki, prawdziwki, zaś czerwone muchomory pozostawiliśmy jako ozdobę lasu.

Zwracaliśmy również uwagę na rośliny oraz owoce trujące. Mieliśmy także okazję wsłuchać się w odgłosy lasu oraz śpiew ptaków. Kroczyliśmy po dywanach uścielonych różnobarwnymi liśćmi.

Po dotarciu na Brzankę piekliśmy kiełbaski przy samodzielnie rozpalonym ognisku. Zgodnym zabawom integracyjnym nie było końca. W ruch poszły piłki, skakanki, ringo oraz badminton. W drodze powrotnej z wieży widokowej na Brzance podziwialiśmy panoramę Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego. Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę przyrodniczą wróciliśmy do szkoły.

Zdjęcia
 


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.