Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

O tym, jak ważny jest poranny posiłek, wiedzą uczniowie klas I a, III a i III b, którzy w tym roku szkolnym przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Śniadanie daje moc”.

Na lekcjach uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia oraz robili sałatki z warzyw i owoców. 6 listopada ochoczo  przystąpili do przygotowania wspólnego śniadania. Po dokładnym umyciu rąk nikt nie próżnował. Podczas robienia posiłku dzieci wykorzystały sporo zdrowych produktów, m. in. ciemne pieczywo, warzywa, sery, wędliny. Przygotowane kanapki wyglądały niezwykle zachęcająco. Zajęcia te były dla wszystkich okazją do współpracy i przyniosły wiele radości z samodzielnie przygotowanego posiłku. Podczas pracy dzieci uczyły się, jak ciekawie i estetycznie przyrządzić pożywne śniadanie dla całej rodziny.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.