Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

30 września 2016 r. tradycyjnie zapisał się w naszym szkolnym kalendarzu jako Święto Patrona Szkoły. Obchodziliśmy tę uroczystość w urodziny naszego duchowego opiekuna - Stanisława Konarskiego, który przyszedł na świat ostatniego dnia września 1700 roku.

Nasi wychowankowie o ks. Konarskim i jego dokonaniach w reformowaniu szkolnictwa przypomnieli sobie na lekcjach języka polskiego, historii i na godzinach wychowawczych. Sylwetkę Patrona zaprezentowali w swoich salach lekcyjnych w formie gazetek lub wystawek. Obchody urodzin Stanisława Konarskiego połączyliśmy ze świętem uczniów z klasy pierwszej. Pod opieką patrona, w którego rolę wcielił się Paweł Śmiertka z kl. Vb, pierwszoklasiści złożyli przyrzeczeniena sztandar szkoły, a następnie przez swoją wychowawczynię panią Lucynę Kobos byli pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

Pierwszoklasiści, aby przystąpić do tej ważnej dla nich ceremonii, przed starszymi kolegami, nauczycielami i swoimi rodzicami przeszli mały egzamin z dotychczas zdobytych umiejętności. Dziewczynki i chłopcy z kl. Ia odpytywani przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Olę Henich i Patryka Włodarczyka z kl. VIa wierszami i piosenkami odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, barw narodowych, szkoły, ale też zasad przechodzenia przez jezdnię czy zachowywania się wobec kolegów i nauczycieli. Ten mały sprawdzian wiadomości i sprawności zdali celująco, pięknie prezentując się przed publicznością. Odebrali życzenia, aby przez cały rok pod czujną opieką pani wychowawczyni pilnie się uczyli, rozwijali swoje zdolności i talenty, zbierali same pochwały za wzorowe zachowanie i wyrastali na ciekawych świata, mądrych i dobrych ludzi.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.