Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie klasy VI „a” wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „BohaterOn”, którego celem było napisanie listów do powstańców warszawskich.

„BohaterON” to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem było edukowanie społeczeństwa, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje powstańców. Uczniowie uczestniczyli na lekcji historii w warsztatach na temat Powstania Warszawskiego, a następnie skierowali swoje słowa podziękowania do powstańców, często bardzo osobiste, pokazując w ten sposób, że pamiętają o historii swojego państwa i o ludziach, którzy walczyli o jego wolność.

Czas składania podziękowań nie jest przypadkowy. To właśnie na początku października 1944 roku, decyzją dowódcy AK, gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego podpisano akt kapitulacji miasta. W ten sposób uczniowie pielęgnują pamięć o ważnych wydarzeniach i ludziach.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.