Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Kilka wrześniowych dni pokazało, że uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze znają tabliczkę mnożenia, a w dodatku potrafią się przy niej świetnie bawić. Od 26 do 30 września 2016 r. obchodziliśmy Święto Tabliczki Mnożenia.

W ciągu tych kilku dni na lekcjach matematyki codziennie powtarzaliśmy i utrwalaliśmy tabliczkę, rozwiązując zadania i łamigłówki. Trenowaliśmy również na przerwach podczas zabaw w ,,Hasło dnia”, ,,Marmur”, ,,Matematyczne spacery” . Dzieci wzajemnie się przepytywały, a poprawne odpowiedzi nagradzane były cukierkami z rymowankami mającymi ułatwić zapamiętanie trudniejszych przypadków mnożenia. Niektórzy uczniowie sami układali podobne rymowanki i wierszyki. Poza tym aktywnie ćwiczyliśmy tabliczkę, korzystając z kart Grabowskiego.

W grze ,,Królowa skakanki” najlepsze wyniki uzyskały Wiktoria Zmarzła z kl. IVb i Kinga Pałka z klasy VIa. W klasach przygotowaliśmy piękne kolorowe plakaty i transparenty informujące o święcie i promujące tabliczkę mnożenia.

30 września Komisje Egzaminacyjne składające się z uczniów, którzy najlepiej opanowali tę umiejętność, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród chętnych osób dorosłych i dzieci. Każdy, kto chciał wziąć udział w naszej zabawie, losował pięć pytań z tabliczki mnożenia i jeśli w ciągu trzech minut poprawnie na nie odpowiedział , otrzymał imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Egzamin ten cieszył się ogromną popularnością, niektórzy uczniowie zdawali go z sukcesem na każdej przerwie! Ogółem wystawiono około 300 legitymacji. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo świadczy o tym, że dzieci w naszej szkole znają tabliczkę mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z pewnością zachęcił zarówno dzieci, jak i dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uświadomił też, że jej znajomość często przydaje się w życiu.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.