Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Aby uczcić trwający Rok Henryka Sienkiewicza, zorganizowaliśmy w naszej szkole kilka imprez. Największą z nich była Biesiada Sienkiewiczowska z udziałem mieszkańców dzielnicy Gumniska-Zabłocie oraz gościa honorowego – pana Romana Ciepieli, prezydenta Tarnowa.

Program Biesiady był bardzo urozmaicony i dostarczył gościom wielu miłych wrażeń. Najpierw przed uczestnikami imprezy pojawił się korowód uczniów „Dwójki”, którzy zaprezentowali efektowny taniec, piosenki oraz widowisko teatralno-muzyczne pt. „Piosenką i wierszem o Sienkiewiczu”. Potem przyszedł czas na głośne czytanie wybranych fragmentów utworów Sienkiewicza i konkurs „Powieści Sienkiewicza na poważnie i na wesoło”. Wspólnej zabawie towarzyszył śpiew piosenek biesiadnych z zespołem wokalno-instrumentalnym „Betania”.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. S. Konarskiego, współpracując z Radą Osiedla nr 6 Gumniska-Zabłocie i korzystając ze wsparcia finansowego Rady, poprzez różne przedsięwzięcia włączyła się w uroczyste obchody Roku Sienkiewiczowskiego. W maju 2016 roku przeprowadzono w szkole Jubileuszowy XV Międzyszkolny Konkurs Literacki pod hasłem „Do Afryki z Sienkiewiczem i nie tylko…”, podczas którego dwanaście drużyn ze szkół podstawowych Tarnowa i okolic wykazywało się znajomością m.in. „W pustyni i w puszczy” i filmu nakręconego na podstawie tej znanej powieści naszego noblisty.

Biesiada, której współorganizatorem również była Rada Osiedla nr 6, odbyła się 20 października 2016 r. Tego samego dnia w naszej szkole prezydent Tarnowa spotkał się z mieszkańcami dzielnicy w ramach konsultacji społecznych. Jak na prawdziwą biesiadę przystało, gościom żal było kończyć literacko-muzyczne spotkanie, ale pozostały wspomnienia i zadowolenie z godnego uhonorowania twórczości Henryka Sienkiewicza.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.