Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie klas szóstych zakończyli pierwszy etap realizacji miejskiego projektu historycznego „Bohaterom Niepodległej”, w którym nasza szkoła uczestniczy w bieżącym roku szkolnym.

Uczniowie klas szóstych wzięli udział w warsztatach historycznych, podczas których poznali przyczyny wybuchu I wojny światowej i drogi Polaków do odzyskania niepodległości. Skupili się na poznawaniu historii Tarnowa i własnej szkoły. Czytając kronikę naszej szkoły, której zapisy sięgają czasów pierwszego konfliktu światowego, zrozumieli, że historia toczyła się tak blisko, bo w murach naszej placówki. Poznali losy bohaterskich nauczycielek Szkoły Konarskiego, które pracowały w tych trudnych warunkach i przetrwały w pamięci ludzkiej dzięki swej niezłomnej postawie.

Praca nad kroniką szkoły, podziwianie kaligraficznych wpisów, odczytywanie ciekawostek dały uczniom dużo satysfakcji i poczucie wartościowo spędzonego czasu. Sami przyznali, że poczuli się jak w kapsule czasu, która przeniosła ich do przeszłości i uświadomiła, że poznawanie historii najbliższego otoczenia to zajęcie pasjonujące.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.