Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

We wtorek 25 października 2016 r. szóstoklasiści rozegrali pierwsze mecze piłki siatkowej i koszykowej na odnowionym boisku szkolnym. Po długim oczekiwaniu wreszcie możemy cieszyć się nowoczesnym obiektem sportowym.

Przy naszej szkole nie ma już śladu po zniszczonym, betonowym boisku, które dotychczas służyło uczniom na lekcjach wychowania fizycznego i podczas przerw. Dzięki gruntownej przebudowie, sfinansowanej przez tarnowski magistrat, powstał cieszący uczniów i nauczycieli nowoczesny obiekt sportowy. Bezpieczna poliuretanowa nawierzchnia boiska o przyjemnej zielonej barwie oraz wyposażenie w postaci dwóch bramek, dwóch koszy i umieszczonej na słupkach siatki pozwolą na rozgrywanie meczów piłki nożnej, siatkowej oraz koszykówki.

Wokół boiska wybudowano wysoką na sześć metrów siatkę, tzw. piłkochwyty zabezpieczające piłki przed wypadaniem poza boisko oraz chroniące ludzi i obiekty poza szkolnym terenem. Modernizacji poddano również skocznię w dal, zeskocznię i miejsce dla sędziów. Zadbano też o kibicujących, rozmieszczając wokół boiska wygodne drewniane ławki. Oddanie do użytku nowego obiektu sportowego uatrakcyjni lekcje i zwiększy bezpieczeństwo uczniów.

Szkolni sportowcy, którzy dopiero pod koniec października mogli rozegrać na boisku pierwsze mecze, są przekonani, że przy sprzyjającej jesiennej aurze jeszcze wiele lekcji wychowania fizycznego będą mogli odbywać na świeżym powietrzu, a w drugim semestrze wraz z nastaniem ciepłych dni zajęcia sportowe pod gołym niebem będą już dla nich codziennością.

Wszyscy użytkownicy boiska są zobowiązanie do przestrzegania „Regulaminu obiektu sportowego” umieszczonego na tabliczce przy furtce od strony południowej.

 

Regulamin obiektu sportowego
boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie

1. Wszystkie osoby przebywające na terenie boiska zobowiązane są do przestrzegania regulaminu.

2. Sprzęt, urządzenia sportowe i rekreacyjne wolno wykorzystywać tylko zgodnie z ich przeznaczeniem.

3. Za bezpieczeństwo w czasie zajęć sportowych i stan techniczny obiektu odpowiedzialny jest opiekun obiektu.

4. Na obiekcie obowiązuje zakaz:

- używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz koców
- wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boiska, np. rower, motorower, deskorolka, rolki, itp.
- wprowadzania psów i innych zwierząt
- palenia wyrobów tytoniowych
- spożywania napojów alkoholowych
- przebywania osobom pod wpływem alkoholu lub działaniem innych środków odurzających
- zaśmiecania terenu.

5. Organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych wymaga zgody zarządzającego obiektem.

6. Za wszelkie uszkodzenia odpowiada materialnie osoba, która wyrządziła szkodę lub jej prawni opiekunowie.

 

Zobacz, jak zmieniało się nasze szkolne boisko – zdjęcia!
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.