Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Udało się! W piątek 21 października 2016 r. klasy Va i Vb pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Polichtach.

Był to już drugi termin tej wycieczki, bo pierwszy (6 października) został odwołany ze względu na niesprzyjającą pogodę. Teraz uzbrojeni w parasole, płaszcze i kurtki przeciwdeszczowe oraz wodoodporne buty pojawiliśmy się w lesie w Polichtach. Ani przez moment nie nudziliśmy się. Był spacer z przewodnikiem po ścieżce przyrodniczej , obserwowaliśmy różnorodne ekosystemy (łąka, staw, potok, las) oraz wiele gatunków chronionych roślin i zwierząt . Podczas wycieczki po lesie dotarliśmy do źródła, z którego wypływa woda z siarkowodorem. Woda ma charakterystyczny zapach, pokrywa ją biały osad.

Wody siarczkowe mają działanie lecznicze, szczególnie w schorzeniach przewodu pokarmowego i zapaleniach stawów. Po powrocie do ośrodka słuchaliśmy nagrań odgłosów dzikich zwierząt i piekliśmy na grillu kiełbasę, kromki chleba, jabłka , słodkie pianki itp., popijając gorącą herbatą. Mimo jesiennej aury i ciemnych chmur straszących deszczem, humor nam dopisywał. Było gwarno i wesoło. Dopiero w Tarnowie przywitały nas krople deszczu.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.