Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Weronika Wróbel z klasy VI a reprezentowała naszą szkołę w finale wojewódzkim IV Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Pierwszy etap dyktanda odbywał się w szkołach, które zgłosiły swój udział. Spośród naszych uczniów w etapie szkolnym uczestniczyło 11 osób. Najwięcej punktów – 95% zdobyła właśnie Weronika Wróbel. Dyktando finałowe odbyło się w Krakowie 28.10.2016 r. i było poświęcone cichociemnym – polskim żołnierzom-spadochroniarzom z okresu II wojny światowej. Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs, który od czterech lat organizują Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.