Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

21 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania najstarszych fragmentów kroniki szkolnej. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich.

Przygotowane wcześniej i pięknie odczytane przez przedstawicieli każdej klasy fragmenty kronik pozwoliły dzieciom zapoznać się z wydarzeniami rozgrywającymi się w naszej szkole, dzielnicy Zabłocie i w Tarnowie w latach 1914-1918. Uczniowie dowiedzieli się o sytuacji uczennic „Dwójki” podczas I wojny światowej, poznali, jak o utrzymanie polskiej szkoły i kształcenie jej wychowanek troszczyli się w wojennej rzeczywistości nauczyciele tej szkoły. W podniosły i uroczysty nastrój wprowadziła uczniów odśpiewana na początku „Rota”.

Uczniowie niezaangażowani w czytanie tekstów mogli wykazać się uważnym słuchaniem, odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzącą konkurs p. Lucynę Jurusik.

W konkursie pięknego czytania jury przyznało I nagrodę i dwa wyróżnienia.

I nagroda

Oliwier Wojciechowski z kl. III b.

Wyróżnienia

Sebastian Opozda z kl. III c

Natalia Wielgus z kl. II c.

Zdjęcia
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.