Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

We wtorek 22 listopada 2016 r. uczniowie kl. I-VI wzięli udział w ogólnoszkolnym spotkaniu w ramach projektu „Pragnęli wolnej Polski – różne oblicza bohaterstwa tarnowian”.

Podczas spotkania uczniowie poznali wyniki Gry Terenowej „Tarnowscy bohaterowie walki o niepodległość”, obejrzeli prezentację w 100. rocznicę śmierci naszego noblisty Henryka Sienkiewicza piszącego w czasach zaborów „Ku pokrzepieniu serc Polaków”. Był też wspólny śpiew najpiękniejszych pieśni patriotycznych i piosenek legionowych. Cała uroczystość przebiegała na tle galerii plastycznej „Bohaterowie Niepodległej” będącej efektem pracy uczniów na lekcjach języka polskiego, historii, na godzinach wychowawczych i podczas zajęć pozalekcyjnych.

Uczniowie korzystali z różnych źródeł informacji, ponieważ zgodnie z założeniem projektu „Pragnęli wolnej Polski – różne oblicza bohaterstwa tarnowian” mieli nie tylko utrwalić wiadomości zdobyte podczas Gry Terenowej, ale też zdobyć nowe informacje o równie ciekawych i ważnych postaciach zasłużonych w walce o wolną Polskę.

Dzięki zdolnościom i pomysłowości uczniów mogliśmy oglądać piękne portrety Tadeusza Tertila oraz projekty tablic pamiątkowych poświęconych kierowniczce szkoły z czasów I wojny światowej Helenie Holendrowej. Plansze i plakaty, łącząc elementy plastyczne z odpowiednio dobranymi tekstami, tworzyły różnorodną galerię niepodległościowych bohaterów, w której znaleźli się Józef Piłsudski, Tadeusz Tertil, Błażej Wójcicki „Jurand”, Władysław Langner „Złom” czy Jerzy Braun.

Dużo emocji dostarczył naszym wychowankom moment podsumowania Gry Terenowej po Tarnowie, w której z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie wszystkich klas. Każdy zespół zdołał nie tylko wykonać szczegółowe zadania, ale też rozwiązać końcowe hasło gry, które brzmiało: „Ojczyzna bez bohaterów, to jak dom bez drzwi”.
Wyniki Gry Terenowej po Tarnowie pod hasłem „Tarnowscy bohaterowie walki o wolność”:
W klasach I-III zwyciężyli uczniowie klasy III a, natomiast w klasach IV-VI – uczniowie klasy V a. Reprezentanci klas z rąk pani dyrektor Z. Drwal odebrali dyplomy oraz złote „Tarnowskie Puchary Niepodległości”.

Szczegółowe wyniki klas IV-VI:


I miejsce
kl. V a – 72 pkt.

II miejsce
kl. IV b – 71 pkt.

III miejsce
kl. IV a - 69 pkt.

IV miejsce ex aequo
kl. IV b i kl. VI a

V miejsce
kl. VI b.

Zdjęcia
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.