Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

24 listopada br. uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców udali się na Stary Cmentarz w Tarnowie, aby oddać hołd Bohaterom Niepodległości, których poznawali w trakcie realizacji projektu „Pragnęli wolnej Polski – różne oblicza bohaterstwa tarnowian”.

Uczniowie uformowani w paradny korowód wyruszyli na groby zasłużonych mieszkańców miasta, m.in. burmistrza Tadeusza Tertila, legionistów oraz dawnych nauczycielek Szkoły im. Konarskiego. Każda z klas I-VI, odwiedzając grób innej osoby, zapaliła białe i czerwone znicze, symbol naszej pamięci. Następnie wszystkie klasy I-III oraz IV-VI spotkały się w Kwaterze Zasłużonych, gdzie po wspólnej modlitwie odśpiewały „Rotę” M. Konopnickiej. Poprzez ten gest pamięci oddaliśmy hołd ludziom, którzy swoim życiem i pracą przyczynili się do odrodzenia niepodległej Polski. Wśród mieszkańców dzielnicy i osób odwiedzających najstarszą tarnowską nekropolię pokazaliśmy, że bliskie są nam takie wartości, jak patriotyzm, przywiązanie do Małej Ojczyzny, narodowych tradycji i historii ojczystej.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.