Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w międzyklasowym konkursie pt. „Nauczycielki Dwójki – bohaterki codzienności w latach 1914-1918”. Konkurs był jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu miejskiego „Bohaterom Niepodległej”.

Na podstawie poznawanych fragmentów kronik szkolnych, wybranych dla każdego poziomu klas, uczniowie indywidualnie pisemnie odpowiadali na wylosowane pytania. Zwycięzcami mieli szansę zostać ci, którzy w wyznaczonym czasie udzielili najwięcej poprawnych odpowiedzi. Duże zaciekawienie budziły zamieszczone w kronice opisy dotyczące wydarzeń rozgrywających się w budynku szkolnym, w którym do dziś się uczymy.Główną bohaterką wojennej codzienności była Helena Holendrowa – ówczesna kierowniczka Szkoły Konarskiego. Pytania konkursowe dotyczyły właśnie jej postaci oraz wydarzeń z lat 1914-18, które opisywała.

Rywalizacja odbywała się w poszczególnych klasach w ramach lekcji języka polskiego w dniach 22-25 listopada 2016 r. Lektura zapisków kronikarskich z okresu I wojny światowej i odzyskiwania niepodległości przez Polskę oraz udział w rywalizacji konkursowej pozwoliły uczniom nie tylko poszerzyć wiedzę historyczną, ale również mocno podziałały na wyobraźnię. Zdobytą wiedzę uczniowie mają szansę jeszcze poszerzyć m.in. dzięki monografii Szkoły im. Konarskiego wydanej w roku stulecia szkoły, która była jedną z nagród w konkursie.

A oto wyniki konkursu „Nauczycielki Dwójki – bohaterki codzienności w latach 1914-1918”:


Klasy IV

I miejsce
Gerard Rymanowski, kl. IV a

II miejsce
Michał Kapustka, kl. IV b

III miejsce
Zuzanna Pis, kl. IV a


Klasy V

I miejsce
Anita Zwoźny, kl. V a

II miejsce (ex aequo)
Magdalena Sękowska, kl. V a
Jan Wielgus, kl. V b
Jakub Prusak, kl. V a

III miejsce (ex aequo)
Igor Banek, kl. V a
Hubert Zelek, kl. V a


Klasy VI

I miejsce
Olga Henich, kl. VI a

II miejsce (ex aequo)
Magdalena Wideł, kl. VI a
Sebastian Słowik, kl. VI b

III miejsce (ex aequo)
Weronika Biedroń, kl. VI a
Weronika Wróbel, kl. VI a

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.