Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

7 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Konkursy adresowane do uczniów różnych poziomów nauczania rozpoczęły się w październiku – Miesiącu Bibliotek Szkolnych i trwały do końca listopada. Klasa pierwsza uczestniczyła w konkursie plastyczno-czytelniczym pt.: „Co się w nich jeszcze mieści?...”. Do wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” dzieci miały wykonać prace w postaci wagoników, w którym umieścić miały różne towary, o których nie ma mowy w wierszu. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawce pokonkursowej, a najlepsze nagrodzone. Pierwsze miejsce zajęła praca Tomka Bunara. Wyróżnione zostały też rysunki Oliwii Oleśkiewicz i Michała Tepfera.

Dla uczniów klas drugich i trzecich zorganizowano konkurs pięknego czytania pod hasłem „Poczytam Wam”. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych. W konkursie wzięło udział po trzech laureatów z każdej klasy wyłonionych wcześniej w klasowych eliminacjach. Uczniowie przygotowali fragmenty poleconych przez bibliotekarza książek z zasobów biblioteki szkolnej. Każda klasa prezentowała fragment innej książki, do której przygotowała również plakat informacyjny.

Książki polecane przez dzieci były to:

W klasach trzecich:

„Nie ma nudnych dni” Renaty Piątkowskiej
„Dobry potwór nie jest zły” Anny Onichimowskiej
„Wędrowcy” Joanny Papuzińskiej

W klasach drugich:

„Na wszystko jest sposób” Renaty Piątkowskiej
„Tajemnica złota” Martina Widmark i Heleny Willis
„Osiem metrów niespodzianki” Anny Onichimowskiej

Podczas konkursu uczestnicy przeczytali wylosowany fragment przygotowanego tekstu przed komisją złożoną z nauczycieli oraz przed kolegami. W ten sposób przybliżyli swoim rówieśnikom nowości z literatury dziecięcej dostępne w naszej bibliotece. Podczas konkursu czytania oceniano płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. Każdego uczestnika nagradzano brawami. W przerwach pomiędzy prezentacjami klasowymi uczniowie uczyli się piosenki pt.: „W bibliotece”, a na zakończenie konkursu wszyscy przystąpili do plebiscytu na najciekawszą książkę. W klasach trzecich najwięcej głosów zdobyła książeczka R. Piątkowskiej „Nie ma nudnych dni”, a uczniom klas drugich najbardziej podobała się książka Anny Onichimowskiej „Osiem metrów niespodzianki”. Prezentowane książeczki cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem czytelników naszej biblioteki szkolnej.

Zwycięzcami Konkursu w pięknym czytaniu zostali:

Na poziomie klas trzecich:
Wiktoria Matczak(IIIb) i Bartosz Kiciński (IIIa)

Na poziomie klas drugich:
Julia Imgrunt (IIc)

Wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Łabno i Bartłomiej Skawiński z klasy IIIc
Dawid Sarna (IIa)
Daria Augustyn (IIc)

Wszystkich uczniów klas IV-VI zaproszono do wzięcia udziału w konkursie wspólnego pisania bajki o bibliotece pod hasłem „Biblioteka na Ciebie czeka”. Wszystkie bajki zaprezentowane zostały na szkolnej wystawce oraz ocenione przez uczniów klas młodszych. Najbardziej podobała im się bajka pt. „Historia biblioteki” napisana przez uczniów klasy V a, drugie miejsce zajęła bajka „Kolorowa przyjaźń” klasy VI b, a trzecie miejsce „Zaczarowana biblioteka” klasy IV a.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcia
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.