Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Wielką odwagą i opanowaniem wykazała się Angelika Orszulak, uczennica klasy VI b naszej szkoły, ratując rodziców i siebie przed zatruciem czadem. Za swoją wspaniałą postawę została uhonorowana medalem „Młody Bohater”.

W niedzielę wieczorem 29 stycznia rodzice Angeliki stracili przytomność, również ona sama źle się poczuła. Zanim jednak zemdlała, zdążyła zadzwonić na pogotowie i wezwać pomoc. Jak się szybko okazało, to właśnie uratowało życie zarówno rodzicom, jak i jej samej. O młodej dzielnej dziewczynie stało się głośno w lokalnych mediach. Jej bohaterstwo zostało dostrzeżone i nagrodzone, bowiem już 2 lutego 2017 r. Angelika otrzymała z rąk ministra Mariusza Błaszczaka medal „Młody Bohater”. Odznaczenie odebrała podczas wizyty min. Błaszczaka w Zakliczynie.

Medal „Młody Bohater” został ustanowiony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ubiegłym roku. „To wyróżnienie ma pokazać tych, którzy swą postawą robią coś niezwykłego. Chodzi o budowanie postaw, dzięki którym zwalczymy znieczulicę społeczną, dzięki którym ludzie będą reagowali, będą pomagać innym” – powiedział minister Błaszczak. Wręczając dziewczynce medal, pogratulował jej rodzicom, że tak dobrze wychowali swoją córkę, iż potrafiła przyjść z pomocą w chwili niebezpieczeństwa.

Z Angeliki mogą być dumni nie tylko jej rodzice, również my jako społeczność szkolna gratulujemy jej pięknej postawy. Cieszymy się, że potrafiła wykorzystać wiedzę zdobytą także w szkole i pokazała, iż jest mądrą i dzielną osobą. Angeliko, wielkie gratulacje!

Zobacz relacje radiowe, posłuchaj wypowiedzi Angeliki, jej rodziców i ministra M. Błaszczaka.

„Dwunastolatka uratowała rodzinę” – RDN Małopolska

„Dwunastoletnia bohaterka z medalem ministra” – RDN Małopolska

„12-latka z Tarnowa odznaczona medalem Młodego Bohatera” – Radio Kraków

Fot. G. Golec, RDN Małopolska


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.