Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Jak bezpiecznie korzystać z windy czy schodów ruchomych oraz innych urządzeń technicznych – tego uczyły się dzieci z klas I-II podczas warsztatów w ramach projektu „Nauka przez zabawę, czyli Akademia UDT dla Dzieci”.

Zajęcia, które odbyły się 20 stycznia 2017 r., poprowadzili pracownicy tarnowskiego Oddziału Urzędu Dozoru Technicznego. Uczyli oni najmłodszych bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych, takich jak np. winda czy schody ruchome. Uczniowie dowiedzieli się również, na czym polega praca inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Prowadzący wciągnęli dzieci w dyskusję, a prezentację przeplatali zabawą. Na zakończenie pokazali najmłodszym narzędzia pracy inspektora, można też było przymierzyć kaski i okulary ochronne.

Wszyscy uczestnicy „Akademii UDT dla dzieci” otrzymali dyplomy potwierdzające zdobycie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń technicznych oraz drobne upominki (kolorowanki, kredki, balony, zawieszki, puzzle).

Urząd Dozoru Technicznego jest instytucją dbającą o bezpieczeństwo techniczne urządzeń i ich użytkowników. Celem przeprowadzonych w naszej szkole zajęć warsztatowych było:
• budowanie świadomości zagrożeń wynikających z niewłaściwej eksploatacji urządzeń technicznych poprzez dotarcie do najmłodszych,
• zaznajomienie dzieci z rolą i zadaniami UDT w zakresie bezpieczeństwa technicznego w Polsce,
• promowanie bezpieczeństwa technicznego wśród opiekunów - wychowawców i rodziców uczniów,
• wzmacnianie i budowanie pozytywnego wizerunku UDT w środowisku.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.