Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W ekspresową podróż do Tajlandii wybrali się uczniowie naszej szkoły 15 marca 2017 roku. W czasie dwugodzinnego spotkania z podróżnikiem mogli poznać wiele ciekawostek o tym egzotycznym kraju.

Podróż do Tajlandii – królestwa leżącego w południowo-wschodniej Azji, odbyli wraz z podróżnikiem grupy Trzask, Maciejem Krasem. W trakcie barwnej opowieści ilustrowanej slajdami dowiedzieli się, jak wyglądała podróż do tego dalekiego kraju, poznali jego wiele urzekających zakątków, dowiedzieli się, jak wygląda tamtejsza przyroda oraz codzienne życie Tajów. Niezwykłe było spotkanie ze zwierzętami zamieszkującymi Indochiny, a zwłaszcza słoniami, tygrysami, kobrami czy największymi na świecie nietoperzami.

Zainteresowanie wzbudziły również niecodzienne zwyczaje pielęgnowane przez mieszkańców Tajlandii, takie jak np. noszenie przez kobiety plemienia Padaung bardzo wysokich obręczy na szyjach oraz na nogach. Uczniowie z ciekawością słuchali również opowieści o życiu słoni i wykorzystywaniu ich przez mieszkańców Tajlandii, niestety często bez należytej troski o los tych zwierząt. Ogólną wesołość i zarazem zaciekawienie wywołała informacja, że Tajowie świetnie potrafią wykorzystać nawet… słoniowe odchody, z których wytwarzają kolorowy papier, przypominający nasz papier czerpany. Z kolei okrzyki zachwytu wywoływały fotografie wspaniałych krajobrazów, tak bardzo egzotycznych dla mieszkańców Europy Środkowej.

Spotkanie z podróżnikiem było nie tylko ciekawe, ale również inspirujące. Miejmy nadzieję, że zachęci uczniów do poznawania świata i odkrywania jego bogactwa oraz piękna.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.