Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Podczas realizacji cyklu tematycznego „Podróże z Obieżyświatem” uczniowie klasy III c uczestniczyli w spotkaniu z kolekcjonerką herbat z całego świata.

W ramach „Podróży z Obieżyświatem” uczniowie poznają charakterystyczne krajobrazy występujące na poszczególnych kontynentach, florę i faunę , a przede wszystkim styl życia, tradycje i zwyczaje mieszkańców. To właśnie nasunęło wychowawczyni kl. III c p. Barbarze Smorczewskiej pomysł zaproszenia na lekcję kolekcjonerki herbat z różnych zakątków świata, pani Anny Starostki. Zaprezentowała ona dzieciom część swojej kolekcji, opowiadając o uprawie rośliny, sztuce parzenia napoju, a także o zasadach savoir-vivre'u obowiązujących przy piciu herbaty.

Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się oryginalnym opakowaniom herbaty. Najwięcej zainteresowania wzbudziły skrzyneczki bambusowe oraz opakowanie z liści bananowca. Na koniec dzieci zostały poczęstowane jednym z rodzajów herbaty z kolekcji pani Anny.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.