Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Z pewnością można powiedzieć, że lubią poezję dziewczęta, które 5 i 7 kwietnia 2017 r. wzięły udział w Powiatowym Konkursie „Ksiądz Jan Twardowski i świat jego wierszy”. Dwie z nich zdobyły nagrody i wyróżnienia.

Konkurs poświęcony wierszom ks. Jana Twardowskiego zorganizował Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. Uczestnicy, podzieleni na poziomy wiekowe, mogli wziąć udział w konkursie literackim, plastycznym, recytatorskim oraz poezji śpiewanej. Z naszej szkoły do udziału zgłosiły się uczennice klas IV b, VI a oraz VI b. W kategorii prac plastycznych, które miały być interpretacją wybranego wiersza J. Twardowskiego, sukces odniosła Roksana Król z klasy IVb, która zdobyła III miejsce. Warto zaznaczyć, że ta część konkursu cieszyła się ogromną popularnością i do komisji napłynęło ponad sto prac.

Z sukcesem zaprezentowała się również Olga Henich, uczennica kl. VI a, która zdobyła wyróżnienia w dwóch kategoriach – recytacji i poezji śpiewanej. W tej drugiej kategorii Olga uzyskała wyróżnienie zarówno głównej komisji konkursowej, jak i jury młodzieżowego. Dodajmy, że w poezji śpiewanej nie było podziału na grupy wiekowe i przyznano tylko pierwsze miejsce ex aequo oraz dwa wyróżnienia. Konkurs recytatorski na poziomie szkół podstawowych, podobnie jak plastyczny,  okazał się popularny – w rywalizacji wzięło udział ponad 30 osób.

Na uznanie zasługują także pozostałe uczennice, które uczestniczyły w konkursie poetyckim. Mimo iż nie zdobyły nagród, wykonały wspaniałą pracę, a przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę i umiejętności. W recytacji wierszy uczestniczyła Emilia Brniak z kl. VI a, zaś poezję śpiewaną zaprezentował zespół w składzie: Kinga Pałka – pianino, Zofia Mikoś i Magdalena Wideł – śpiew (kl. VIa). Ciekawe prace plastyczne przygotowały również: Zuzanna Skorupa – kl. VIa, Anna Kiwior – kl. VIb, Aleksandra Rzepa – kl. VIb, Jessica Król – kl. IV b.

Wszystkim uczennicom przekazujemy serdeczne gratulacje i życzymy wytrwałości w dalszej pracy oraz kolejnych sukcesów.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.