Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Tuż przed feriami wielkanocnymi, 12 kwietnia 2017 r., cała społeczność szkoły uczestniczyła w świątecznym spotkaniu, w czasie którego obecni byli niecodzienni goście.

Apel rozpoczął się od akcentów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie klas V i VI przedstawili krótką pantomimę ukazującą w symboliczny sposób znaczenie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa dla każdego człowieka. Inscenizację przygotowali pod kierunkiem katechetki, p. Beaty Wilkosz. Następnie do uczniów, nauczycieli i gości zwróciła się pani dyrektor Zofia Drwal, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Bohaterką drugiej części spotkania była Angelika Orszulak, uczennica kl. VI b, którą spotkało wielkie wyróżnienie.

Do szkoły przybyli tego dnia przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Starszy brygadier Piotr Szpunar, komendant Miejski PSP w Tarnowie, osobiście wręczył Angelice Orszulak Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz upominki strażackie za jej bohaterski czyn – uratowanie życia rodzicom przed zatruciem tlenkiem węgla.

Przypomnijmy, że zdarzenie to miało miejsce wieczorem 29 stycznia 2017 roku. Kiedy jej rodzice źle się poczuli, dziewczynka zdążyła wezwać pomoc, dzięki której zostali uratowani nie tylko rodzice, ale i ona sama. Dwunastoletnia bohaterka już wcześniej została wyróżniona medalem „Młody Bohater”, który odebrała z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Błaszczaka. Raz jeszcze gratulujemy Angelice i cieszymy się, że przynosi chlubę również naszej szkole.

Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły pan komendant PSP przekazał też upominki dla wszystkich uczniów – były to odblaskowe opaski, na których wydrukowany został telefon alarmowy do straży pożarnej. Z pewnością przydadzą się podczas wycieczek i spacerów . Na zakończenie spotkania życzenia w imieniu uczniów złożyła gościom przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.