Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

25 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny z wiedzy na temat Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyło w nim 17 uczniów z klas IV-VI.

Przed sobą mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru, wyszukanie w wykreślance literowej terminów związanych z Konstytucją 3 maja i rozpoznanie postaci, które brały udział w obradach Sejmu Czteroletniego i uchwaleniu Konstytucji. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, o czym świadczą wyniki, które zostały ogłoszone 27 kwietnia 2017 r. podczas uroczystego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast laureatami konkursu zostali:

I miejsce
Olga Henich – klasa VI a
Zuzanna Skorupa – klasa VI a

II miejsce
Zofia Mikoś – klasa VI a
Magdalena Wideł – klasa VI a

III miejsce
Jan Wielgus - klasa V b
Julia Kałucka – klasa VI a
Maja Mizera – klasa VI a
Alicja Koral – klasa VI a

Nagrody i dyplomy laureatom wręczyły pani dyrektor Zofia Drwal i nauczyciel historii Renata Kucharska. Gratulując uczestnikom, pani dyr. Zofia Drwal podkreśliła, że Polacy jako naród mają prawo być dumni ze swojej historii. Zachęciła też do udziału w kolejnych konkursach historycznych. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.