Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Jak wygląda życie w pszczelim ulu, jak powstaje miód i wiele innych sekretów z życia pszczół poznały dzieci z klas IIb i IIc, które 9 maja 2017 r. pojechały wycieczkę do Muzeum Pszczelarstwa przy Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik”.

Wycieczka była pełna atrakcji – jej program obejmował zwiedzanie skansenu i muzeum z przewodnikiem, w tym plenerowej kolekcji barci i uli oraz wystawy dotyczącej historii bartnictwa i pszczelarstwa. Dzieci obejrzały też interaktywną wystawę „Sekrety ula”, odkrywającą tajniki życia pszczelej rodziny. Mogły również w ramach warsztatów wykonać świecę z pszczelego wosku, a na koniec przejechać się wozem konnym po okolicy. W „Miodowej spiżarni” zaopatrzyły się w pamiątki, nieodłączny element każdej wycieczki.

Muzeum Pszczelarstwa to wyjątkowe miejsce, gdzie można zostać wprowadzonym w arkana życia pszczół oraz przekonać się, dlaczego należy je otaczać opieką i bronić. Nowoczesna ekspozycja pozwala zajrzeć nawet do wnętrza ula. Muzeum pszczelarstwa dzieci zwiedzały z wielkim zainteresowaniem. Zdobyły tam nowe doświadczenia i wiadomości.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.