Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Dnia 24 maja uczniowie klas Va i Vb pojechali na jednodniową wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Mimo deszczowej pogody wycieczkę uznali za bardzo udaną.

ojcow 34Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w młynie i w tartaku Boronia, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak w XIX wieku wyglądała praca w młynie – sam wyrób mąki i życie młynarza oraz jak wyglądał tartak i do czego służył. Następnie w strugach deszczu udaliśmy się do najlepiej zachowanego zamku na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, czyli zamku w Pieskowej Skale. W czasie krótkiego spaceru wokół budowli oglądaliśmy skałę zwaną Maczugą Herkulesa – ostaniec wapienny, który na skutek erozji przybrał charakterystyczny kształt maczugi.


Zmarznięci i zmoknięci udaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy do Ojcowa. Z ulgą zauważyliśmy, że przestało padać. W Ojcowie obejrzeliśmy ruiny zamku, następnie zrobiliśmy krótką przerwę na ciepłą herbatę i posiłek. Gdy dobre humory wróciły, udaliśmy się na spacer wzdłuż Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Po drodze podziwialiśmy piękne krajobrazy i przyrodę Ojcowskiego Parku Narodowego. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej w Centrum Edukacyjno-Muzealnym OPN. Mimo niesprzyjającej pogody dobry humor dopisywał nam przez cały dzień.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.