Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Spacer po Jura Parku, spotkanie oko w oko z dinozaurami i morskimi potworami z epoki prehistorycznej oraz safari amerykańskim schoolbusem wśród dziko żyjących zwierząt – to atrakcje wycieczki do Bałtowa. 24 maja 2017 r. uczestniczyły w niej klasy czwarte.

baltow 2017 13Pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym rozpoczął się od zwiedzania Zwierzyńca Bałtowskiego. Jego górną część, która zajmuje ponad 50 hektarów, zamieszkuje około 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach. Poruszaliśmy się po tym terenie amerykańskim schoolbusem, mając okazję do bliskich spotkań ze zwierzętami, takimi jak wielbłądy, lamy, alpaki, daniele, różne gatunki owiec, muflony, jelenie, strusie, a nawet żubry czy dziki. W dolnej części zwierzyńca oglądaliśmy mniejsze ssaki, np. kuce, osły, makaki, skunksy, oraz ptaki – ibisy, żurawie, pawie, puchacze, papugi i inne.

 

Później uczniowie udali się na wędrówkę ścieżką dydaktyczną Jura Parku, która pokazuje dzieje Ziemi w pigułce. Można na niej zobaczyć około stu modeli dinozaurów wykonanych w skali 1:1, które żyły w różnych okresach prehistorii. Dzięki opowieści przewodnika oraz informacjom na tablicach uczniowie mogli się wiele dowiedzieć nie tylko o tych niezwykłych zwierzętach, ale również o roślinności i warunkach panujących wówczas na naszej planecie. Uzupełnieniem ścieżki dydaktycznej było Muzeum Jurajskie , gdzie można obejrzeć skamieniałe szczątki organizmów oraz minerały.

Mocne przeżycia czekały na uczniów zwłaszcza w Oceanarium Prehistorycznym. Dzięki zastosowaniu technologii 3D można tam stanąć oko w oko z morskimi potworami i zaobserwować, co działo się w głębinach morskich miliony lat temu.

Na zakończenie wycieczki uczniowie mogli się zrelaksować na placu zabaw. Nie zabrakło oczywiście czasu na kupno pamiątek i „małe co nieco”. Mimo deszczowej pogody w pierwszej części dnia wycieczka była bardzo udana.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.