Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

30 maja 2017 r. uczniowie klasy V a wybrali się do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, aby wziąć udział w warsztatach „Przyprawy, zioła, leki z Bożej apteki”.

zielarskie 29aW pierwszej części zajęć dzieci znalazły się w kuchni, będącej elementem domu wzniesionego na początku XX wieku. Poznały tam przyprawy i zioła, jakich używała dawniej gospodyni na wsi i jakich nie mogło zabraknąć w staropolskiej kuchni. Uczniowie dowiedzieli się, że były one wykorzystywane jako lekarstwo, dodatek do potraw i do aromatyzowania napojów. W drugiej części za pomocą moździerza i młynka ręcznego rozdrabniali zioła, z których później przygotowali sól ziołową. Następnie każdy uczestnik wykonał samodzielnie „wianek pełen ziół”, wykorzystując m.in. słomę, suszone zioła, trawy i kwiaty.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.