Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Z okazji Dnia Dziecka klasy I i II a wybrały się na wycieczkę do Pacanowa, gdzie odwiedziły Europejskie Centrum Bajki. Potem ze świata fantazji udały się w wędrówkę w przeszłość i zwiedziły Muzeum Drogownictwa.

pacanow 38W pacanowskim Centrum Bajki razem z wróżkami dzieci odbyły prawdziwą podróż w krainę marzeń i snów, pełną kolorów i niespodzianek. Śladami Kornela Makuszyńskiego wraz z Koziołkiem Matołkiem podążały przez świat najpiękniejszych bajek i baśni. W urzekających miejscach poczuły się jak w prawdziwej zaczarowanej krainie baśni, do której dotarły bajkowym pociągiem. Wystawa „Bajkowy Świat” miała charakter interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m. in. technik multimedialnych. Dzieci zgodnie stwierdziły, iż to niepowtarzalne miejsce zainspirowało je do sięgnięcia po literaturę.

 

Po zakupie pamiątek i lodów obie klasy pojechały do Szczucina, gdzie z przewodnikiem zobaczyły dwie ekspozycje: zewnętrzną, na której można oglądać maszyny i urządzenia służące niegdyś drogowcom, oraz wewnętrzną, która pokazuje eksponaty związane z budową i utrzymaniem dróg i mostów, ilustruje sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także drogi i mosty w sztuce. Obok budynku, na niewielkim wzniesieniu zlokalizowany jest skansen maszyn drogowych, który szczególnie zaciekawił chłopców. Projekcja filmu edukacyjnego pozwoliła uczniom przypomnieć i utrwalić podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego pieszych oraz odetchnąć po intensywnym zwiedzaniu.

Ukoronowaniem ciekawej wycieczki było obejrzenie malowanej zagrody pani Curyłowej w Zalipiu. Tam wszyscy przenieśli się na chwilę do jakże innego świata i zastanawiali się, czy potrafiliby żyć bez telewizji, telefonów, wygód dnia codziennego. Czy na pewno można było tak żyć? Pełni różnych obrazów, które zostaną w pamięci, dzieci wróciły do Tarnowa.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.