Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniu 9 czerwca 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania przedsięwzięcia „Miasteczko Bajeczek” realizowanego w klasach I-III w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

miasteczko bajek 04W ciągu roku w najmłodszych klasach odbywały się promocje książek dziecięcych. Do klas zapraszani byli goście – rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, nauczyciele, którzy czytali dzieciom swoje ulubione lektury. Wykorzystywane też były audiobooki będące w zbiorach szkolnej biblioteki. Odbywały się specjalne zajęcia, na których uczniowie samodzielnie prezentowali przeczytane książki. Zostały zorganizowane liczne konkursy plastyczne, pięknego czytania i literackie propagujące czytelnictwo. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia i warsztaty organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Bibliotekę Pedagogiczną przybliżające uczniom literaturę dziecięcą i młodzieżową.

 

Były też podejmowane liczne działania twórcze – teatrzyki samorodne, przedstawienia, samodzielne pisanie recenzji, bajek i opowiadań. Uczniowie mieli okazję oglądać w teatrach w Tarnowie i w Krakowie adaptacje bajek, baśni i powieści, np. „Kota w butach”, „Lato Muminków” czy „Tajemniczego ogród”.

Podsumowaniem projektu było wielkie artystyczne przedsięwzięcie pt. „Miasteczko Bajeczek”. Inscenizacja, w której uczestniczyło ponad sto pięćdziesięcioro, dzieci była oparta na tekście Lecha Konopińskiego pod tym samym tytułem. Każda klasa przygotowała krótkie przedstawienie na podstawie wybranej bajki. Dzieci zaprosiły swoich rodziców i innych gości do świata fantazji pełnego krasnali, pięknych królewien i królewiczów, zwierzaków, cudownych roślin, tajemniczego lasu i książęcych zamków. Tu Czerwony Kapturek (kl. III c) pogodził się z wilkiem, Jaś i Małgosia (kl. Ia) wyswobodzili się z rąk okrutnej czarownicy, śpiącą królewnę (kl. II b) odnalazł szczęśliwy książę, Kopciuszek (kl. III a) zatańczył na wielkim balu, Śnieżka (kl. II c) oraz królewna, która noc spędziła na ziarnku grochu (kl. II a) odnalazły swoje szczęście. Z kolei Kaczka-Dziwaczka rozbawiła publiczność swoim kaczym pląsem (III b). Wszystkiemu przyglądała się grupa „turystów”, która przybyła do Miasteczka Bajeczek latającym dywanem. Na koniec wszystkie dzieci zgodnym chórem zaśpiewały piosenkę zachęcającą rodziców do czytania swoim pociechom.

Poszczególne klasy wybrały różne formy przedstawienia swojej bajki. Dzieci tańczyły, pląsały, śpiewały, deklamowały, przedstawiały pantomimę. Na uwagę zasługują nie tylko artystyczne talenty małych aktorów, ale również piękna scenografia – dekoracje, które zmieniły salę gimnastyczną w bajkowe miasteczko. Całości dopełniły kolorowe i pomysłowe kostiumy występujących. Było jak w bajce!

Uroczystość wpisała się w obchody Święta Rodziny. Przybyli na nią nie tylko rodzice małych artystów, ale też i dziadkowie oraz rodzeństwo. Na koniec dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i obdarowały ich własnoręcznie wykonanym upominkiem.

Wspólne przedsięwzięcie był okazją do integracji społeczności uczniowskiej oraz rodzinnej. Dostarczyło wiele wrażeń i satysfakcji.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.