Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

17 września 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w organizowanych w Tarnowie uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka i Ofiar Stalinizmu.

17wrzesnia2017 02Właśnie 17 września przypadała 78. rocznica inwazji sowieckiej na Polskę. Dla upamiętnienia tego dramatycznego wydarzenia obchodzony jest Dzień Sybiraka i Ofiar Stalinizmu. W tym roku tarnowskie obchody rozpoczęły się na Starym Cmentarzu zapaleniem zniczy przy symbolicznym Grobie Sybiraka. Następnie w bazylice katedralnej została odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych i poległych na Wschodzie. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Ofiar Stalinizmu, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Dzień Sybiraka w Tarnowie zgromadził kombatantów, służby mundurowe, młodzież i władze samorządowe. Na koniec uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Sybiraków i Rotę.

17wrzesnia2017 01

17wrzesnia2017 03


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.