Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

29 września 2017 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, które u nas przypada co roku w dniu urodzin Stanisława Konarskiego. Było ono połączone z ceremonią ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

patron2017 30W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście - przedstawiciele Rady Osiedla oraz Straży Miejskiej w Tarnowie. Część artystyczną o patronie szkoły przygotowali uczniowie klasy VII a pod  kierunkiem p. Renaty Kucharskiej. Tym razem był to występ na wesoło, jak zazwyczaj obchodzi się urodziny. Nie brakło więc wesołych piosenek, tańców, urodzinowych czapeczek i... konfetti. Z bogatym repertuarem wystąpił również szkolny chór po dyrekcją p. Beaty Chrobak. Zaprezentowali się oczywiście także pierwszoklasiści przygotowani przez swoje wychowawczynie.

 

patron2017 05

Najmłodsi uczniowie pokazali, że potrafią już recytować wiersze, śpiewać piosenki, liczyć, gimnastykować się, wiedzą też, jak bezpiecznie zachować się w różnych miejscach. Po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały wiele upominków – zarówno od starszych koleżanek i kolegów, jak i od zaproszonych gości. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie dobre życzenia, jakie tego dnia usłyszały i że nauka w naszej szkole będzie przynosiła im mnóstwo radości i satysfakcji.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.