Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Podobnie jak w ubiegłym roku w ostatni piątek września nasza szkoła dołączyła do szerokiego grona szkół obchodzących Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

sdtm2017 31Przez cały tydzień poprzedzający to wydarzenie wszyscy uczniowie uczestniczyli w ogólnoszkolnym treningu mnożenia. Przybierał on różne formy - głównie zabaw - a odbywał się podczas przerw i na lekcjach matematyki. W poniedziałek korytarz szkolny został udekorowany przykładami z tabliczki mnożenia w postaci kolorowych chorągiewek powiewających nad głowami i zachęcających do spojrzenia w ich stronę podczas „matematycznych spacerów”. Oprócz tego na drzwiach, oknach i tablicach informacyjnych pojawiły się gazetki i plakaty przygotowane przez klasy, także poświęcone tabliczce mnożenia, zawierające m.in. wesołe wierszyki i rymowanki.

 Od wtorku do czwartku na przerwach wydelegowani uczniowie klas siódmych, szóstych i piątych sprawdzali wśród kolegów i koleżanek znajomość „hasła dnia” . Za poprawną odpowiedź nagradzali cukierkiem z dołączoną do niego rymowanką. W tych dniach na lekcjach matematyki w klasach IV-VII odbywały się krótkie sprawdziany pisemne i ustne w celu wyłonienia ekspertów w zakresie tabliczki mnożenia, którzy w ostatnim dniu akcji pełnili funkcję egzaminatorów. W dniu 29 września na szkolnych korytarzach dwuosobowe komisje złożone z uczniów klas czwartych i piątych sprawdzały u wszystkich chętnych „tabliczkową” biegłość i potwierdzały ją za pomocą certyfikatów i odznak.

Inną bardzo wymagającą propozycją dla osób wyćwiczonych nie tylko w tabliczce mnożenia, lecz również fizycznie, było wykazanie się na sali gimnastycznej w grach „Piłkarz matematyk” oraz „Królowa skakanki”. W tych dyscyplinach sukces odnieśli Sabastian Słowik z kl. VII b i Daria Augustyn z kl. III, którzy zajęli pierwsze miejsca. Cała akcja cieszyła się zainteresowaniem uczniów, którzy wyrażali chęć uczestniczenia w niej także za rok.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.