Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

6 października 2017 klasy V a oraz V b odwiedziły w ramach wycieczki szkolnej zamek w Łańcucie. Przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak mieszkańcy prawdziwej magnackiej rezydencji.

lancut 11Zwiedzanie zespołu budowli zamkowych w Łańcucie obejmowało przepiękne wnętrza, w których można było podziwiać wspaniałe umeblowanie komnat, bogate wyposażenie w przeróżne sprzęty i ozdoby, a także imponującą kolekcję dzieł sztuki. Wędrując przez poszczególne pomieszczenia, uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądało kiedyś życie w bogatym, arystokratycznym domu. Swoistą atrakcją było dla dzieci poruszanie się po zamkowych salach w filcowym obuwiu, które ma chronić cenne drewniane podłogi przed zniszczeniem.

Po wnętrzach pałacowych przyszła kolej na oranżerię, gdzie hodowane są egzotyczne rośliny i niewielkie zwierzęta. Ostatnim miejscem, jakie obejrzeli piątoklasiści, była wozownia z największą w Polsce kolekcją powozów.

Korzystając ze sprzyjającej pogody, uczniowie pospacerowali również po parku otaczającym zamek, a jedna z grup – za pozwoleniem przewodnika – spróbowała nawet szturmu na zamkowe wały – bezskutecznie... Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na zakup pamiątek, które będą przypominać o pobycie w tym niezwykłym miejscu. Miłym akcentem na zakończenie wspólnej wycieczki obu piątych klas było zatrzymanie się na posiłek w restauracji McDonald’s. Pokrzepieni na duszy i na ciele uczniowie powrócili do Tarnowa w wyśmienitych humorach.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.