Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

5 października klasy IIa i IIIa wybrały się na jesienną wycieczkę szlakiem Pogórza Ciężkowickiego.

stroze2017 10Wędrówkę rozpoczęliśmy od malowniczo położonych Stróż, gdzie poznaliśmy życie pszczół, proces wytwarzania miodu, a także samodzielnie wykonaliśmy prace z wosku pszczelego. Wszystkie atrakcje związane były ze zwiedzaniem Muzeum Pszczelarstwa. Uwieńczeniem pobytu był przejazd konno po okolicy oraz zakup i degustacja miodu i produktów pszczelich. Dalszym etapem wędrówki po okolicy były Ciężkowice, a w nim przepiękne, interaktywne Muzeum Przyrodnicze. Za pomocą kapsuły przenieśliśmy się w nurt rzeki Białej, poznając podwodne życie, a także problemy ekologiczne.

W sali konferencyjno – edukacyjnej, której wyposażenie umożliwia prowadzenie bogatej w formę edukacji przyrodniczej, dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu okolicznych ssaków, ptaków i innych zwierząt. Najbardziej zaciekawiła nas interaktywna łąka – pod szklana podłogą oglądaliśmy modele roślin i zwierząt. Teraz czekamy na kolejną wycieczkę.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.