Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

10 października szóstoklasiści wybrali się na wycieczkę w Pieniny. Zakosztowali wędrówki górskim szlakiem, jazdy kolejką linową, spaceru po uzdrowisku i smaku tamtejszych wód mineralnych.

szczawnica2017 05Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru malowniczym wąwozem Homole, znajdującym się w miejscowości Jaworki koło Szczawnicy. Wąwóz zbudowany jest ze skał wapiennych, które przybierają bardzo różnorodne kształty, a dnem płynie potok Kamionka. Wąwóz Homole uznawany jest za jeden z piękniejszych wąwozów w Polsce. Utworzono tu rezerwat przyrody. Po wyjściu z wąwozu, w okolicach szałasu ,,Bukowinki” zrobiliśmy krótką przerwę na odpoczynek i ,,drugie śniadanie”. Roztaczał się stąd przepiękny widok na rozległą kotlinę, w której położone są Jaworki.

 

Można też było podziwiać pełną jesiennych barw panoramę Małych Pienin. Niektórzy uczestnicy wycieczki mieli okazję po raz pierwszy zjechać w dół do Jaworek kolejką linową. Ci, którzy nie bali się otworzyć szeroko oczu, znowu mogli cieszyć się cudownym widokiem kolorowych gór.

W Szczawnicy udaliśmy się ulicą Zdrojową do Pijalni Wód Mineralnych. Po drodze mijaliśmy zabytkowe budynki kurortowe z XIX i początku XX wieku. W pięknej stylowej pijalni dzieci próbowały smaków sześciu różnych wód: Jan, Stefan, Helena, Magdalena, Józef i Józefina. Długo dyskutowano, której wody smak jest najlepszy. Prawdopodobnie najwięcej zwolenników miała woda Józefina, a najmniej Magdalena.

Na placu Dietla przed pijalnią ustawiliśmy się jeszcze do pamiątkowego wspólnego zdjęcia i udaliśmy się w drogę powrotną do Tarnowa. Na koniec wycieczki od dzieci można było usłyszeć: ,,Jeden dzień to za krótko”.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.