Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniu 27 października w szkole odbyło się podsumowanie projektu „Tarnów - nasze magiczne miasto zaczarowane w słowach i obrazach”, który realizowaliśmy na przełomie września i października bieżącego roku.

tarnow zaczarow 24Głównym celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie uczniów z życiem i twórczością poetów związanych z Tarnowem, rozwijanie pasji i zainteresowań artystycznych, przypomnienie, że mieszkają w wyjątkowym mieście, którego ciekawa historia ukryta w zakamarkach uliczek i kamienic, niepowtarzalna architektura, sprawiały, że artyści pragnęli i pragną utrwalić, przechować w słowach i obrazach wyjątkowość i magię tego miejsca. Zadaniem uczniów było wyszukanie utworu opisującego Tarnów i wybranie przynajmniej jednej z przedstawionych propozycji: napisanie własnego wiersza, przygotowanie rysunku lub kilku fotografii.

Wszystkie prace miały być inspirowane wybranym utworem poetyckim. Przy ocenie jury brało pod uwagę poziom realizacji wyznaczonych zadań oraz samodzielność wykonania pracy.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Wiersze, rysunki oraz fotografie zostały zaprezentowane na wystawie, a najlepsze prace zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.

Wysoki poziom konkursu jest potwierdzeniem, jak wiele drzemie w młodych artystach talentów, które warto rozwijać poprzez uczestnictwo w różnorodnych konkursach czy warsztatach.

W dniu podsumowania projektu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Klubu Seniora „Wiosna Życia” z Przewodniczącą - Panią Katarzyną Przybylską. Seniorzy bardzo chętnie włączyli się do projektu realizowanego przez uczniów naszej szkoły i przygotowali prace, by pokazać nam, jak widzą swoje miasto. Pani Klara Gutwińska przeczytała nam swój wiersz o Tarnowie, a Pan Jerzy Gutwiński namalował obraz przedstawiający Mauzoleum Bema.

Spotkanie wzbogaciła krótka scenka, której fabuła oparta na „Balladzie o Tarnowie” Stanisława Wróbla przywołała postać Spytka z Melsztyna herbu Leliwa. W role znakomicie wcielili się uczniowie z klas czwartych: Emilia Chochorowska, Maria Poręba, Wiktor Kara, Maksymilian Mazgaj oraz Dawid Latosiński z kl. VIa. Chór pod kierunkiem Pani Beaty Chrobak przepięknie zaśpiewał pieśni o Tarnowie.

Najważniejszym momentem tego spotkania, na który wszyscy czekali z niecierpliwością, było rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie przez Panią Dyrektor dyplomów i nagród zwycięzcom!

OTO WYNIKI KONKURSU:

Uczniowie klas drugich i trzecich namalowali piękne prace plastyczne do wierszy: „Wędrówka po Tarnowie” Jadwigi Salomon, „Ballady o Tarnowie” Stanisława Wróbla, „Mój Tarnów” Józefy Frysztakowej.

Wyróżnienia otrzymali:

Karolina Kurzawa, kl.IIIb, Oliwia Oleśkiewicz, kl.IIa, Magdalena Tabaczyńska, kl.IIIb, Natalia Wielgus, kl.IIIa, Oliwia Wzorek, kl.IIIb.

Miejsce III exequo zajęli: Anna Dziadosz i Karol Lubaś z klasy IIIc.

Miejsce II exequo zajęli: Julianna Patla z klasy IIa, Oskar Kołodziej z klasy IIIb.

Najpiękniejsze prace wykonały: Aleksandra Szymczak i Martyna Starzec z kl. IIIa, wywalczyły I miejsce.

Wyniki konkursu przeprowadzonego wśród uczniów klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych:

 

W konkursie poetyckim:

tarnow zaczarow 38Wyróżnienia otrzymali:
Miłosz Czernik i Tymoteusz Borowiecki - uczniowie kl. Va, obaj zainspirowali się wierszem Jadwigi Salomon „Wędrówka po Tarnowie”.

III miejsce exequo zajęli: Wiktoria Matczak z kl. IVb, która napisała wiersz pt. „Mój Tarnów” nawiązujący do utworu Józefy Frysztakowej „W Tarnowie” oraz Jakub Olszówka, uczeń kl. IVa, który napisał wiersz „Tarnów moje miasto”- inspiracją dla niego okazał się utwór Jadwigi Salomon „Wędrówka po Tarnowie”.

II miejsce zajęła Gabriela Stawarz z kl. IVb, która napisała wiersz „Tarnowski Ratusz” - nawiązujący do utworu Ryszarda Lisa pt. „Ratusz”.

I miejsce zajęła Julia Skoczylas z kl.VIIb -uczennica napisała wiersz „Wczoraj, dziś, jutro” zainspirowała się wierszem Ryszarda Lisa „Starówka”.

 

W konkursie plastycznym:

tarnow zaczarow 42Wyróżnienia otrzymali:
Weronika Biedroń - uczennica kl. VIIa, która wykonała ilustrację wiersza Józefy Frysztakowej ”Ty i ja”; Nikola Kłusek z kl.IVb, która w swojej pracy nawiązała do wiersza pt. „Ogród Strzelecki” Ryszarda Lisa; Wiktoria Leszczyńska z kl.VIIa- wykonała ilustrację do wiersza Doroty Kareckiej „Pod Mauzoleum Bema”; Anita Zwoźny uczennica kl.VIa, która zainspirowała się wierszem „Wątok” Ryszarda Lisa oraz Jakub Grabczyński z kl.VIa- w swojej pracy nawiązał do wiersza „Ratusz” Emila Wegrzyna.

III miejsce zajęli: Weronika Lizak ilustracją wiersza „Wątok” Ryszarda Lisa, Zuzanna Skorupa z kl.IIIb piękną ilustracją wiersza Józefy Frysztakowej ”Ty i ja” oraz Jan Wielgus, który zainspirował się utworem Ryszarda Lisa „Konarski”.

II miejsce exequo zajęli: Katarzyna Pałka z kl. IVc, która narysowała pracę do wiersza Józefy Frysztakowej „W Tarnowie” oraz Sebastian Opozda, uczeń klasy IVa, namalował piękną ilustrację utworu Ryszarda Lisa pt. „Ratusz”.

I miejsce exequo zajęły: Marta Proszowska z kl.VIa, która namalowała barwną ilustrację wiersza Doroty Kareckiej „Pod Mauzoleum Bema” oraz Anna Kiwior z kl. VIIb, uczennica narysowała pracę zainspirowana wierszem Józefy Frysztakowej „Ty i ja”.

 

W konkursie fotograficznym:

tarnow zaczarow 46Wyróżnienia otrzymali:

Alicja Koral z kl. VIIa oraz Bartłomiej Skawiński z klasy IVc- zaispirowali się wierszem Jadwigi Salomon ”Wędrówka po Tarnowie”;
Mateusz Siembab z kl. IVb, który wykonał zdjęcia po przeczytaniu utworu „W Tarnowie” Józefy Frysztakowej.

III miejsce exequo – zajęli Maksymilian Mazgaj z kl. IVc oraz Tomasz Romański z kl.IVa- uczniowie zrobili fotografie nawiązujące do wierszy Wątok” oraz „Ratusz” Ryszarda Lisa.

II miejsce exequo zajęły Paulina Wideł z kl. Va, która zaispirowała się wierszem Jadwigi Salomon „Wędrówka po Tarnowie” oraz Magdalena Wideł z kl. VIIa, która do fotograficznej interpretacji wybrała utwór Ryszarda Lisa pt. „Ratusz”.

I miejsce zajęła Natalia Pańczyk z kl. VIIa – uczennica zrobiła piękne zdjęcia zainspirowana wierszem Doroty Kareckiej „Pod Mauzoleum Bema”.

Gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że udało się nam zaciekawić Was tym znanym, a może nieznanym światem, a udział w tym projekcie będzie dla Was początkiem niezwykłej przygody ze sztuką.

Serdecznie dziękuję Paniom Lucynie Jurusik, Marcie Kamińskiej -Polak, Katarzynie Syrek, które współpracowały przy organizacji tego projektu i Wszystkim, którzy pomagali w jego realizacji.

Koordynator projektu
Anna Bulanda

Zdjęcia

Nagrodzone wiersze


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.