Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

11 listopada 2017 r. poczet sztandarowy szkoły reprezentował naszą placówkę w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

2017 11 11 02Tegoroczne obchody tego Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej. Następnie uczestnicy spotkania z orkiestrą i pocztami sztandarowymi na czele przemaszerowali pod Grób Nieznanego Żołnierza. Uroczystości rozpoczęto od odegrania hymnu państwowego, a następnie głos zabrał prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Ostatnim punktem obchodów było zapalenie światełek pamięci dla tych, którzy oddali życie, walcząc za ojczyznę. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza zgromadziło się wielu mieszkańców Tarnowa, dla których 11 listopada jest ważnym dniem.

W takich chwilach tarnowianie czują dumę, że są Polakami. Podkreślali również, że szczególnie w tym wyjątkowym dniu należy pamiętać o tych, którzy poświęcili swoje życie za niepodległą Polskę.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.