Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

22 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole drugi etap Szkolnego Konkursu Historycznego wiedzy na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

niepodleglosc konkurs 08Konkurs był częścią szkolnego projektu edukacyjnego „Niepodległa – sto lat!” realizowanego w ramach projektu miejskiego "Świętujmy Niepodległą". W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 32 uczniów klas IV-VII. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 27 osób, a do rywalizacji przystąpiło 23 uczniów. Przed rozpoczęciem konkursu pani dyrektor Zofia Drwal powitała uczestników, pogratulowała zdobytej wiedzy i życzyła powodzenia w pracy nad kolejnymi zadaniami. W ciągu godziny uczniowie rozwiązali test składający się z 15 zadań otwartych i zamkniętych, pracowali z tekstem źródłowym i musieli rozpoznać postacie związane z historią Polski na podstawie zamieszczonych fotografii.

Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie klas czwartych konkurowali z siódmoklasistami, odpowiadając na takie same pytania. Punkty z pierwszego i drugiego etapu zostały zsumowane i wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce
Bartłomiej Skawiński klasa IV c

II miejsce (ex aequo)
Olga Henich klasa VII a
Zuzanna Skorupa klasa VII a

III miejsce (ex aequo)
Jakub Patla klasa IV c
Zuzanna Pis klasa V a
Klaudia Kozioł klasa VI b

Wyróżnienia:
Julia Krupa klasa V a
Dawid Latosiński klasa VI a
Alicja Koral klasa VII a

Podsumowanie konkursu historycznego odbyło się 1 grudnia 2017 roku. Wszystkim uczestnikom pogratulowała zapału i wiedzy pani dyr. Zofia Drwal. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, natomiast uczniowie wyróżnieni i ci, którzy zdobyli najwyższe miejsca, otrzymali książkowe nagrody.

Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konkursie i zdobytej wiedzy.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.