Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Jak dawniej wyglądały przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i same święta – mogli się dowiedzieć uczniowie klasy drugiej podczas warsztatów w Muzeum Etnograficznym.

muzeumbn 03Muzealna lekcja tematycznie związana z obrzędowością bożonarodzeniową odbyła się 1 grudnia. Oglądając prezentowane eksponaty, dzieci poznawały zajęcia domowe w adwencie i wystrój izby na święta. Dowiedziały się również, jakie były zwyczaje i wierzenia związane z Wigilią oraz jakie tradycyjne potrawy pojawiały się na wigilijnym stole. Nie zabrakło również informacji o obchodach kolędniczych i szopkach. Dzieci poznały także technikę wykonywania „światów”, czyli ozdób z opłatka, oraz łańcuchów ze słomy i bibuły. Największym zainteresowaniem cieszyły się „przebierańce”. Uczniowie chętnie przebierali się za barwne postacie występujące w jasełkach.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.