Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie klasy drugiej mieli okazję zobaczyć Teatr im. Ludwika Solskiego nie tylko od strony widowni, ale również „od kuchni”, a raczej od strony kulis.

teatr kl2 05Niecodzienna wycieczka do teatru odbyła się 6 grudnia. Zwiedzając teatr z przewodnikiem, dzieci mogły poznać miejsca dostępne tylko dla aktorów, inspicjentów czy obsługi technicznej. Przy tej okazji odkryły mnóstwo nowych słów związanych z teatrem. Zobaczyły miejsca, które na co dzień owiane są tajemnicą i dostępne dla nielicznych. Potrafią już odpowiedzieć na pytania: Jak powstaje sztuka teatralna? W jakich tajemniczych przestrzeniach aktorzy przygotowują się do wyjścia na scenę? Jak to się dzieje, że scenografia porusza się na scenie?

 

Najciekawsze według uczniów miejsce to teatr w piwnicach, czyli pomieszczenie pod widownią, gdzie aktorzy również mają swoje próby teatralne. Przez chwilę dzieci miały okazję zobaczyć teatr od drugiej strony, niewidocznej dla widza podczas spektaklu.

Następnie cała klasa wybrała się na spektakl teatralny pt. „Lato Muminków”. Drugoklasiści byli już bardziej świadomymi widzami, ponieważ wiedzieli, jak trudne było to przedstawienie dla aktorów z uwagi na grubość i ciężar kostiumów. W „Lecie Muminków” główni bohaterowie – niezgrabne hipopotamy o okrągłych kształtach – przenoszą się z objętej powodzią Doliny Muminków do przepływającego obok teatru. Okazuje się, że jest to miejsce zamieszkałe przez tajemniczą postać – Emmę. To ona wprowadza Muminki w fascynujący świat sztuki...

Spektakl uzupełniały znakomite piosenki śpiewane przez bohaterów oraz barwne światła. „Muminki” uczą nas tolerancji i szacunku do drugiej osoby, pokazują, że należy być uprzejmym, podkreślają znaczenie ciepła rodzinnego i mądrej rozmowy. Polecamy innym to przedstawienie.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.