Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z misjonarzem – ks. Piotrem Boracą, który wiele lat spędził, pracując w Afryce.

misjonarz 01W czasie spotkania ksiądz misjonarz opowiadał o swoich doświadczeniach wieloletniej pracy na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej. Pokazał dzieciom i młodzieży codzienne życie ich rówieśników z Afryki – warunki, w jakich mieszkają i się uczą, problemy, z jakimi się borykają – np. głód, brak wody, choroby, brak opieki lekarskiej, trudności w zdobywaniu wykształcenia, toczące się wojny i wiele innych. Uświadomił również uczniom, że aby pomagać dzieciom z Afryki, niekoniecznie trzeba tam pojechać, można również nie wyjeżdżając z Polski, włączać się w pomoc krajom misyjnym.

Robią to m.in. kolędnicy misyjni prowadzący w okresie świątecznym zbiórkę na pomoc dzieciom z Afryki. W gronie kolędników misyjnych było także wielu uczniów naszej szkoły, którym ks. P. Boraca podziękował za zaangażowanie i ofiarność. Z satysfakcją mogli oni zobaczyć, że m.in. za zgromadzone przez nich w ubiegłych latach fundusze zbudowano i wyposażono w RCA szkołę czy szpital, wybudowano też wiele studni głębinowych, które dostarczają Afrykańczykom tak cenną w tamtym rejonie czystą wodę.

Spotkanie z misjonarzem uświadomiło uczniom, że sami są prawdziwymi szczęściarzami, ponieważ mogą żyć w bezpiecznym kraju, spokojnie się uczyć i nie obawiać się głodu. Miejmy nadzieję, że to pomoże im stawać się coraz bardziej wrażliwymi na potrzeby innych ludzi.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.