Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniu 09.03.2018 r. klasy siódme w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedziły Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie pt. „Sól, dzięki której wzbogacił się pierwszy Tudor”.

doradztwo zaw 01Celem wykładu było zapoznanie uczniów z nazewnictwem, wzorami i właściwościami soli podwójnych. Prelekcja poprzedzona została krótkim przypomnieniem budowy i nazewnictwa soli prostych. Uczniowie zostali również zaproszeni, na krótką wędrówkę do średniowiecznej Anglii. W czasie zajęć nauczyciele akademiccy Zakładu Chemii udowadniali, że chemia jest w nas i wokół nas. Żywi, leczy, upiększa, ogrzewa, buduje – jest wszechobecna, wciąż odpowiada na nowe wyzwania i pokazuje nowe możliwości. Podczas wykładu siódmoklasiści poczuli się przez chwilę jak studenci, poszerzyli swoją wiedzę z chemii i poznali pracę wykładowcy oraz chemika.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.