Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Dnia 28 lutego kl. VII b wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Sztuki Mościce i Fundację Pracownia Kreatywna pod nazwą „Miasto - Gra. Tworzymy tarnowskie planszówki”.

tar planszowki 02Warsztaty łączyły w sobie elementy (popularnej ostatnimi laty) grywalizacji, poznania miejsca zamieszkania (m.in. architektury Tarnowa, znanych tarnowskich miejsc i postaci) oraz pracę w grupie. Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe zespoły, inspirując się poznanymi postaciami, budynkami i zakątkami, stworzyli grę planszową o tematyce tarnowskiej. Używali do tego elementów recyklingowych, które każdy znajdzie w swoim otoczeniu, m.in.: zakrętek po butelkach, opakowań spożywczych, rolek po papierze itp.

Dzięki tym zajęciom uczniowie na nowo mogli odkryć fenomen tradycyjnych gier planszowych, które z całą pewnością zacieśniają więzi koleżeńskie i rodzinne, a także uczą wyobraźni i myślenia strategicznego.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.