Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Od 28 lutego do 2 marca 2018 roku uczniowie klasy siódmej „a” przebywali na białej szkole w Ośrodku Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju.

Pomimo mroźnej pogody uczniowie realizowali bogaty i atrakcyjny program. Zwiedzili Muzeum Regionalne w Piwnicznej, zobaczyli drugi co do długości w Polsce wiszący most na Popradzie, uczestniczyli w niezwykle wzruszającym spotkaniu z Ojcem Adamem - misjonarzem, który przez wiele lat pracował na misjach w Afryce. Wielu wrażeń dostarczył też udział w kuligu, a samodzielnie upieczona na ognisku kiełbaska wszystkim wyjątkowo smakowała.

 W czasie spotkania z misjonarzem siódmoklasiści poznali niezwykle wzruszające historie afrykańskich dzieci, które mimo wielu przeszkód walczą o przeżycie każdego dnia. Mieli również możliwość skosztowania przysmaków swoich afrykańskich rówieśników, czyli suszonych termitów i pędraków. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę niezwykłych strojów i wyrobów artystycznych przywiezionych z misji.

Również wieczory w ośrodku upływały bardzo miło. Organizowane były zawody sportowe, zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne. Wszyscy wychowawcy z poświęceniem i oddaniem prowadzili zajęcia i troszczyli się o bezpieczeństwo uczestników białej szkoły. Słowa uznania należą się też paniom kucharkom, które przygotowywały smaczne posiłki.

Po trzech dniach uczniowie klasy siódmej wypoczęci, bardzo zadowoleni, z wielkim bagażem wspomnień wrócili do codziennych obowiązków szkolnych.

Zdjęcia wkrótce!


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.