Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

26 października uczniowie klasy V a ruszyli na Stary Cmentarz, aby uporządkować groby dawnych nauczycielek szkoły – „Bohaterek codzienności” w czasie, gdy Polska odzyskała niepodległość.

boh codz 2017 01Prace zapoczątkowane przez piątoklasistów są kontynuacją ubiegłorocznej akcji realizowanej w ramach projektu edukacyjnego „Narodowe Święto Niepodległości”. Również w tym roku, z racji udziału szkoły w kolejnej, trzeciej, edycji projektu – tym razem pod hasłem „Świętujmy Niepodległą” – postanowiliśmy zadbać o groby dawnych kierowniczek i nauczycielek Szkoły Konarskiego. W pierwszej kolejności uczniowie zrobili porządki przy grobach Jadwigi Bodzoniówny i Zofii Wojciechowskiej, sprzątając zalegające wokół liście i czyszcząc nagrobne płyty z mchu. Przy grobach uczniowie odmówili też modlitwę za zmarłe nauczycielki.

Czytaj więcej: Pamiętamy o „Bohaterkach codzienności”

W tym roku szkolnym, podobnie jak rok temu, nasza szkoła przystąpiła do realizacji kolejnego – trzeciego – etapu Miejskiego Projektu Edukacyjnego „Narodowe Święto Niepodległości” - „Świętujmy Niepodległą!”. W ramach szkolnego projektu, który zatytułowaliśmy „Niepodległa – sto lat!”, będziemy realizować różnorodne przedsięwzięcia mające na celu pokazanie różnych sposobów świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Więcej na temat projektu w naszej szkole można przeczytać w karcie projektu – kliknij.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.