Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Dnia 5 czerwca 2018 r. wybraliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego.

zakopane2018 16Pełni siły i energii rozpoczęliśmy od podboju Gubałówki. Na trasie podziwialiśmy piękny widok na Tatry, wspaniałą roślinność, różnorodność ukształtowania terenu oraz przywitaliśmy się z... młodymi baranami i owcami. Pomimo ciężkich oddechów i drobnych kryzysów każdemu udało się osiągnąć cel. Na szczycie czekały na nas jeszcze piękniejsze krajobrazy, które mogliśmy obejrzeć z tarasu widokowego schroniska. Widoki, jakie rozciągają się ze szczytu Gubałówki na Tatry, są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr polskich i części słowackich, całe Zakopane oraz okolice.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zakopanego 

W dniach 29-30 maja uczniowie klasy 7 b wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęli od Starego Miasta.

wroclaw 7b 16Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia powstała na ówczesnej wyspie. Znajduje się tu wiele wspaniałych zabytków. Siódmoklasiści podziwiali m.in. Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Ta zwana „matką kościołów śląskich” budowla ma aż 97 metrów wysokości i 100 metrów długości i jest najwyższym zabytkowym obiektem w całym mieście. Mijając równie imponujący kościół św. Krzyża, udali się na Most Tumski zwany też Mostem Zakochanych, który ugina się pod ciężarem tysięcy zawieszonych kłódek, będących symbolem miłości. Magiczną atmosferę całej dzielnicy podkreśla światło wciąż działających 91 latarni gazowych, które co wieczór zapala latarnik.

Czytaj więcej: Wrocław – Miasto Spotkań i... krasnali

30 maja uczniowie klasy V b wzięli udział w „spacerowniku” po Tarnowie. Dzięki temu mogli poznać ciekawe zabytki, a przy tym doskonale się bawić.

spacerownik 08Na lekcjach historii na przykładzie miasta Tarnowa uczniowie poznali cechy renesansu i lokowania miast w średniowieczu. Jednak rozmowa na lekcjach to nie to samo co spacer po mieście z przewodnikiem i poznawanie historycznych zakątków. W czasie wycieczki piątoklasiści mogli więc przejść szlakiem wspomnień historycznych i poznać dzieje naszego miasta. Zwiedzanie rozpoczęli od Ratusza, a następnie ruszyli szlakiem urokliwych uliczek, zaułków i pomników. Wszystko opatrzone ciekawą gawędą przewodnika było przyczynkiem do rozwiązania zagadek gry miejskiej. 

Czytaj więcej: Spacerownik po Tarnowie

Jak wygląda studio radiowe i na czym polega praca dziennikarzy radiowych – tego mogli się dowiedzieć uczniowie klasy V a, którzy 29 maja odwiedzili siedzibę Radia RDN Małopolska w Tarnowie.

radio 10Piątoklasiści wybrali się do radia w ramach dnia otwartego, zorganizowanego z myślą o najmłodszych słuchaczach z okazji Dnia Dziecka. Dodatkową zachętą było zaproszenie, jakie skierował do uczniów pan Rafał Huszno, dziennikarz RDN, który odwiedził naszą szkołę w ramach akcji „Maraton czytania”. Zwiedzanie pomieszczeń, w których powstają audycje radiowe, okazało się dla uczniów bardzo ekscytujące. Mogli zobaczyć m.in. studio nagrań, gdzie rejestruje się np. wywiady, czy newsroom – pomieszczenie, w którym pracują dziennikarze i montażyści. Podpatrzyli nawet, jak obrabia się dźwięk, zanim zostanie on wyemitowany na antenie.

Czytaj więcej: Radio od kuchni

W dniach 25 i 28 maja klasy siódme wybrały się do Zakładu Oczyszczalni Ścieków i Laboratorium Badania Wody przy ul. Czystej.

oczyszczalnia2018 07Uczniowie mieli okazję na własne oczy przekonać się, jak wygląda technologiczny proces oczyszczania ścieków komunalnych pochodzących z domów i gospodarstw naszego regionu. Prześledzili kolejne jego etapy od momentu zlania ścieków w stacji zlewnej, przez ich stopniowe oczyszczanie w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach, tj. piaskownikach, osadnikach wstępnych, komorach napowietrzania, osadnikach końcowych.

Czytaj więcej: W oczyszczalni ścieków


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.