Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniu 24 maja 2018 r. klasy III a, III b oraz III c wraz z księdzem katechetą i wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

wadowice 11W Wadowicach zwiedziły kościół, w którym był ochrzczony i służył jako ministrant Karol Wojtyła. Następnie odwiedziły kamienicę przy ul. Kościelnej 7, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się przyszły papież - syn Emilii i Karola Wojtyłów. Mieści się w niej Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, którego sercem jest mieszkanie wynajmowane przez rodziców Karola Wojtyły od 1919 roku. Mieszkanie to składa się z salonu, sypialni i kuchni. Wyposażono je w meble z epoki i autentyczne przedmioty używane przez Wojtyłów.

Czytaj więcej: Wycieczka śladami Papieża-Polaka

Klasy V b i IV a 22 maja 2018 roku udały się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Staży Pożarnej w Tarnowie, aby przyjrzeć się pracy strażaków.

w strazy 08Celem wycieczki było także zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u uczniów zafascynowanie oraz wielki podziw. Strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili licznych atrakcji. Dzięki ich życzliwości, uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się niełatwej pracy, mieli możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Strażacy pokazali wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Zademonstrowali również działanie samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach.

Czytaj więcej: Ze strażakami o bezpieczeństwie

21 maja w XVI LO w Tarnowie został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs pt. „Tarnowianie zasłużeni dla niepodległości w słowie i obrazie”. Wśród nagrodzonych były również uczennice naszej szkoły.

tarnowianie 17Konkurs, zorganizowany wspólnie przez XVI Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, składał się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego. Uczniowie mogli rywalizować w kategorii literackiej i plastycznej. W etapie międzyszkolnym wyróżnienia otrzymały dwie uczennice klasy VII a z naszej szkoły: Zuzanna Skorupa – za pracę literacką „Pamiętnik Tadeusza Tertila” oraz Kinga Pałka za pracę plastyczną – medalion przedstawiający Burmistrza Niepodległości, wykonany haftem „matematycznym”, czyli krzyżykowym.

Czytaj więcej: Tarnowianie dla niepodległości – konkurs

W atmosferę Grecji, zarówno tej starożytnej, jak i współczesnej, mogli się przenieść uczestnicy „Spotkania pod oliwką” – imprezy wieńczącej projekt edukacyjny „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”, realizowany w naszej szkole w maju br.

pod oliwka 32Na spotkaniu, które odbyło się 18.05.2018 r., gościli licznie zgromadzeni mieszkańcy dzielnicy Gumniska-Zabłocie, przedstawiciele Rady Osiedla nr 6, seniorzy zrzeszeni w Klubie Seniora „Wiosna Życia” oraz rodzice uczniów naszej szkoły i oczywiście uczniowie. Wchodzących do szkolnego hallu witała dekoracja, która przenosiła w świat kultury greckiej. Podczas spotkania goście obejrzeli m.in. przedstawienie teatralne pt. „Historia pewnego jabłka” przygotowane przez klasę VII a pod kierunkiem p. Renaty Kucharskiej. Była to humorystyczna wersja mitologicznej opowieści o jabłku niezgody i wojnie trojańskiej.

Czytaj więcej: Spotkanie pod oliwką

17 maja zostali nagrodzeni uczestnicy szkolnych konkursów związanych z realizacją projektu edukacyjnego „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”.

konkursy 05 18 18Uczniowie uczestniczyli w czterech konkursach plastycznych – trzy z nich były przeznaczone dla dzieci z klas I-III: „Najpiękniejsza królewna”, „Mój przyjaciel smok” oraz „Najwspanialszy zamek”. Natomiast starsi uczniowie rywalizowali w konkursie pt. „Mozaika grecka”. W każdej z kategorii powstały piękne i oryginalne prace. Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Konkursie Literackim „Mitologiczne potyczki”, a czwartoklasiści dodatkowo w Konkursie Mitologicznym „Spotkanie z mitami” zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Zwycięzcom oraz wyróżnionym uczniom nagrody wręczyła pani dyrektor Zofia Drwal.

Czytaj więcej: Nagrodzeni w szkolnych konkursach


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.