Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z misjonarzem – ks. Piotrem Boracą, który wiele lat spędził, pracując w Afryce.

misjonarz 01W czasie spotkania ksiądz misjonarz opowiadał o swoich doświadczeniach wieloletniej pracy na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej. Pokazał dzieciom i młodzieży codzienne życie ich rówieśników z Afryki – warunki, w jakich mieszkają i się uczą, problemy, z jakimi się borykają – np. głód, brak wody, choroby, brak opieki lekarskiej, trudności w zdobywaniu wykształcenia, toczące się wojny i wiele innych. Uświadomił również uczniom, że aby pomagać dzieciom z Afryki, niekoniecznie trzeba tam pojechać, można również nie wyjeżdżając z Polski, włączać się w pomoc krajom misyjnym.

Czytaj więcej: Spotkanie z misjonarzem

Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością. To także okazja do kolędowania, którego nie zabrakło w naszej szkole w ostatnim dniu przed świętami.

bn 2017 14„Gdy świąteczny czas nastaje, jadą święci Mikołaje” – pod takim hasłem odbyło się wspólne kolędowanie, które przygotowali uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pani Renaty Kucharskiej. Opowiadali o tradycjach i zwyczajach świątecznych, podkreślając wagę obdarowywania innych i dzielenia się z potrzebującymi. Świąteczny nastrój wprowadziły piękne kolędy i pastorałki, które opracowali pod kierunkiem pani Beaty Chrobak – opiekunki chóru szkolnego. Występ zakończył brawurowo wykonany układ taneczny, który wszystkich pobudził do radości i uśmiechu. O oprawę plastyczną i drobne upominki zadbała pani Karolina Kiwior i Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej: Gdy świąteczny czas nastaje…

6 grudnia 2017 roku klasa IIIa uczestniczyła w koncercie Majki Jeżowskiej "Mega Mikołajki".

koncert mj 12Koncert odbył się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje, w czasie których porwała małą publiczność do wspólnego tańca i śpiewania. Podczas koncertu rozdawała dzieciom prezenty - plakaty i zdjęcia z autografami oraz płyty. Wszyscy świetnie się bawili i miło wspominają wspólne koncertowanie.

Zdjęcia

Uczniowie klasy drugiej mieli okazję zobaczyć Teatr im. Ludwika Solskiego nie tylko od strony widowni, ale również „od kuchni”, a raczej od strony kulis.

teatr kl2 05Niecodzienna wycieczka do teatru odbyła się 6 grudnia. Zwiedzając teatr z przewodnikiem, dzieci mogły poznać miejsca dostępne tylko dla aktorów, inspicjentów czy obsługi technicznej. Przy tej okazji odkryły mnóstwo nowych słów związanych z teatrem. Zobaczyły miejsca, które na co dzień owiane są tajemnicą i dostępne dla nielicznych. Potrafią już odpowiedzieć na pytania: Jak powstaje sztuka teatralna? W jakich tajemniczych przestrzeniach aktorzy przygotowują się do wyjścia na scenę? Jak to się dzieje, że scenografia porusza się na scenie?

Czytaj więcej: Na scenie i za kulisami teatru

7 grudnia uczennice klasy VII a oraz VII b, w ramach zajęć wychowania fizycznego, wybrały się na otwarte lodowisko przy ul. Wojska Polskiego.

lodowisko 01Wyjście zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego pani Joanna Pawelec. Na lodowej tafli dziewczęta mogły się oddać szaleństwu jazdy na łyżwach. Niektóre stawiały swoje kroki na lodzie po raz pierwszy, inne jeździły już prawie jak „zawodowcy”. Mimo upadków i obolałych nóg jednym i drugim dopisywały humory. Dziewczyny zadowolone wróciły do szkoły, planując kolejne wyjście.

Motto szkoły


 

Nie tylko rozwijanie umysłu
za pomocą nauk
i umiejętności,
lecz przede wszystkim
uszlachetnianie serc i dusz.

              Stanisław Konarski


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.